• Opublikowano: 3 lipca 2013

Podsumowanie roku szkolnego 2012/13 "Szkoła pełna dźwięku"

Akademia Dźwięku Ciechanów - podsumowanie roku szkolnego 2012 - 2013napisali o nas:

Społeczność szkoły muzyki „Akademii Dźwięku” podsumowała rok szkolny.
    Z tej okazji uczniowie wzięli udział w plenerowym koncercie przed budynkiem szkoły przy ul. Sienkiewicza w Ciechanowie.

Uczniowie zdobywający wiedzę w ciechanowskiej „Akademii Dźwięku”, tak jak w placówkach publicznych podsumowali rok szkolny. Tu nie było górnolotnych przemówień, apeli ani kwiatów. Musieli się wykazać zdobytymi umiejętnościami. Każdy, któremu nie zabrakło odwagi, przed publicznością zaprezentował co najmniej jeden utwór. Nie zabrakło występów wokalnych jak i instrumentalnych. Występowali zarówno solo jak i w duetach.

– Uczestnictwo w koncercie nie jest obowiązkowe dla uczniów, ale gorąco każdego z nich do niego zachęcamy. Jest to okazja do zmierzenia się z tremą i zaprezentowania zdobytych umiejętności. Publiczność w dużej mierze składa się przy tego typu koncertach z rodziców i przyjaciół występujących – podkreślali nauczyciele z „Akademii Dźwięku”.
    Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany. Rozpoczynając od przebojów Erica Claptona, poprzez G’n’R, Norę Jones na balladach Metallic’i kończąc. Jak przystało na szkołę, nie zabrakło także wykonań utworów klasycznych.
    Należy podkreślić, że wprawdzie rok szkolny został podsumowany, ale „Akademia Dźwięku” na wakacje nie zawiesza swojej działalności. Każdy, kto właśnie wtedy ma więcej czasu i chciałby rozwinąć swoją muzyczną pasję, może skorzystać z możliwości nauki śpiewu, gry na gitarze, pianinie, czy też saksofonie i klarnecie. Dla zainteresowanych przygotowano także dodatkowe zajęcia z aktorem i coachem.

Już we wrześniu otwarte zostaną nowe klasy, a wśród nich perkusja. Ten popularny instrument, aczkolwiek wymagający ponadprzeciętnego poczucia rytmu od muzyka, na dobre zagości w ciechanowskiej Akademii Dźwięku.

Tekst pochodzi z tygodnika EXTRA CIECHANÓW – 2 lipca 2013 r.

FOTORELACJA:

Akademia Dźwięku