• Opublikowano: 22 stycznia 2013

  Koncert kolęd i pastorałek

  Akademia Dźwięku - koncert kolęd i pastorałekUczniowie szkoły muzyki „Akademia Dźwięku” w Ciechanowie wystąpili w repertuarze bożonarodzeniowym. „Cicha noc”, „Gdy śliczna panna”, „Dzisiaj w Betlejem” to niektóre z kompozycji przygotowanych na styczniowy wieczór z muzyką.

   

  Wśród wielu kolęd i pastorałek wykonanych przez uczniów szkoły muzyki „Akademia Dźwięku” znalazły się zarówno tradycyjne i dobrze znane wszystkim kolędy jak i mniej znane pastorałki. Wykonania zróżnicowane były także instrumentalnie. Wystąpili młodzi gitarzyści, wokaliści, pianiści a nawet saksofonistka. Koncert był okazją do ponownego doświadczenia świątecznej atmosfery, Podsumowywał także pierwszy semestr nauki w Akademii Dźwięku.

   

  Przypomnijmy, że Akademia Dźwięku jest nowym miejscem w Ciechanowie, w którym dzieci, młodzież jak i dorośli mogą rozwijać swoją pasję muzyczną. Funkcjonuje od września ubiegłego roku.

   

  Pierwszy występ publiczny 
   
  Gości przywitał Piotr Pszczółkowski – właściciel szkoły, podnosząc na duchu młodych stremowanych wykonawców.. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ. Jak się okazało w trakcie koncertu, uczniowie zdołali przezwyciężyć stres i zaprezentowali swoje umiejętności z jak najlepszej strony.
  Zmaganiom młodych artystów przysłuchiwali się rodzice jak i zaproszeni goście. Uczniowie pod okiem i niejednokrotnie ze wsparciem swoich nauczycieli prezentowali kolejne aranżacje bardziej i mniej znanych utworów świątecznych.

   

  Jako pierwsza spośród wykonawców na scenę wyszła Emilka Oglęcka. Zagrała dwa świąteczne utwory na keyboardzie. Odwaga i wykonanie nagrodzone zostało gromkimi brawami. – Emilka, swoją przygodę z tym instrumentem rozpoczęła w październiku 2012, czyniąc znaczne postępy od tamtego czasu – podkreślił prowadzący.

   

  Mogliśmy usłyszeć także aranżację kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych gitarzystów tj.: Moniki Just, Julii Skorupskiej, Adama Goszkowskiego, Aleksandra Boniakowskiego, Mateusza Misztala, Adama Kępczyńskiego, Kacpra Janowskiego, Mikołaja Żuchniewskiego, Damian Szustowski, Leny Nawrockiej, braci Krzemińskich, Agaty Więckowskiej oraz Jakuba Ropelewskiego.
  Katarzyna Zielińska wraz z siostrą Anną wykonały znaną pastorałkę – „Ten szczęśliwy dzień”, podczas której goście z przyjemnością przyłączyli sie do radosnego śpiewu.

   

  Słuchaczy starali się oczarować również wokaliści szlifujący swoje umiejętności w Akademii Dźwięku, a wśród z nich: Ewa Kępka, Kasia Milewska, Ola Dolecka, Monika Jerzewska, Karolina Podsiadlik, oraz Jakub Brodowski.
  Katarzyna Grzymkowska zagrała dwie kolędy na saksofonie urozmaicając i wzbogacając cały koncert.
  – Wszyscy uczniowie zarówno ci którzy wystąpili podczas koncertu jak i ci, którzy jeszcze publiczny występ mają przed sobą, zdobywają wiedzę pod okiem nauczycieli poszczególnych klas, czyli Łukasza Juszkiewicza (śpiew, saksofon), Roberta Mirońskiego (gitara), Roberta Widackiego (akordeon, pianino) oraz Michała Krebsa (keyboard) – powiedział właściciel.

   

  Koncert odbył się w sali przy ul. Reutta 5, w której na co dzień prosperuje strzelnica „Lapacho”. Miejsce kojarzące się z militariami zamieniło się w salę koncertową. Ku uciesze pasjonatów strzelania z centrum Ciechanowa na przełomie stycznia i lutego strzelnica najprawdopodobniej zostanie przeniesiona w okolice ciechanowskiego rynku. 

   

  Prezentujemy artykuł który ukazała się w tygodniku Extra Ciechanów, 22 stycznia 2013 r.


  Akademia Dźwięku

  Akademia Dźwięku

  ul. H. Sienkiewicza 33A, 06-400 Ciechanów

  TEL: 517 770 082

  adciechanow@gmail.com

  www.akademiadzwieku.edu.pl